Vëzhgim - Tirana në një ditë gushti
10/08/2017 - 16:30 Nga: Manjola Hasa

Tirana në një ditë gushti. Me akse të lehtësuara trafikur, po jo të boshatisura nga qytetarët që ende nuk e kanë lënë qytetit për tiu drejtuar bredetit.

Në këtë të nxehtë përveluese duket se zgjidhja pë mjaft fëmijë është sheshi “Skëndërbej” dhe freskia nën shatervantët e tij.

Ndërsa për të tjerë qytetarë që janë të detyruar të lëvizin për shkak të punës apo angazhimeve të tjera, dita është e vështirë, e lodhshme.

Tirana në këtë verë nuk është totalisht e braktisur, por me siguri gushti është muaji kur qytetit e shohim më të çliruar nga trafiku.

/Oranews.tv/

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Komento

Read previous post:
Helikopterët e Vivas shuajnë zjarrin në pyjet e Rrogozhinës

Close