Ndërkohë në Gjinar të Elbasanit, shikoni si zjarri “gllabëron” pyjet
09/08/2017 - 16:03

Një masiv pyjor i mbuluar me pisha dhe ahe po digjet në fshatin Derstilë, të njësisë administrive Gjinar të Elbasanit.

Pamjet e mbërritura nga qytetarët në redaksinë e Ora News tregojnë se zjarri është i fuqishëm.

Burimet nga policia bëjnë me dije se deri tani nuk është rrezikuar asnjë banesë . Në vendngjarje janë shërbimet e policisë dhe zjarrfikëset.

/Oranews.tv/

 

 

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Read previous post:
Helikopterët e Vivas shuajnë zjarrin në pyjet e Rrogozhinës

Close