Sekretari i Shtetit të SHBA, John Kerry, letër falenderimi kryeministrit Berisha
25/03/2013 - 15:38

Sekretari i Shtetit të SHBA, John Kerry, i ka dërguar një letër falenderimi kryeministrit Berisha në përgjigje të urimit të kryeministrit për emërimin e John Kerryt në detyrën e Sekretarit të Shtetit.

Në letrën e tij, John Kerry shprehet:

“Ju falenderoj për mesazhin tuaj të urimit. Unë i vlerësoj shumë fjalët tuaja të ngrohta të mbështetjes dhe inkurajimit dhe pres me padurim që të punoj me ju për të adresuar sfidat, pabesueshmërisht komplekse, të një bote të  sotme që ndryshon vazhdimisht.

Ndërsa marr detyrën e Sekretarit të Shtetit unë shpresoj që ne jemi të aftë për të cuar më tej interesat tanë të përbashkët dhe për të punuar sëbashku për ndërtimin e një të ardhmeje në paqe, prosperitet dhe liri të vendeve tona.”

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Komento

Read previous post:
Shqipëria, i vetmi vend që përfshin në TVSH edhe biznesin e vogël

Close