Rama në Laç: Në Shqipëri krimi është i lidhur me policinë
06/03/2013 - 21:37
" frameborder="0" allowfullscreen>

Kryesocilaisti Rama ka deklaruar se në vendin tonë krimi është i lidhur me policinë.

Gjatë takimit më qytetarët e Laçit për rendin dhe sigurinë publike, Rama vuri theksin te beteja e shoqërisë kundër krimit dhe sfidën e Partisë Socialiste për vënien e rendit publik nën kontrollin e shtetit.

Pjesëmarrës në këtë takim, deputeti Saimir Tahiri, pohoi se parimi “një shtet, një polic” dhe sistemi i karrierës, janë e vetmja zgjidhje për situatën tragjike të rendit.

Gjithashtu edhe deputetet, Ermonela Felaj dhe Mimi Kodheli, diskutuan në takimin e organizuar në Laç për marrëdhënien mes krimit dhe drejtësisë.

 

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Komento

Read previous post:
Monument për “vrasësin” e miliona njerëzve në botë!

Close