Zgjedhjet e 25 qershorit - Rama mbledh nesër deputetët dhe kandidatët për deputetë
19/05/2017 - 18:31

Kryeministri Edi Rama njëherësh edhe kreu i PS ditën e nesërme do të mbledhë deputetët dhe kandidatët për deputetë. Mbledhja zhvillohet në kuadër të fushatës elektorale, që tashme me marrëveshjen e re është shtyrë me një javë, në 25 qershor.

Takimi i Ramës me deputetët vjen pas marrëveshjes me kryetarin e opozitës Lulzim Basha,marrëveshje të cilën e futi PD në zgjedhjet. 

Nga marrëveshja, gjithashtu parashikohen edhe 6 ministra teknik dhe disa drejtori, si garanci për opozitën për zgjedhje të lira dhe të ndershme.

Cfare parashikoi marrëveshja Rama-Basha: Zgjedhjet më 25 qershor, PD merr zv/kryeministrin e 6 ministra teknikë

 

/Oranews.tv/

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Komento

Read previous post:
Helikopterët e Vivas shuajnë zjarrin në pyjet e Rrogozhinës

Close