PS kërkon përjashtimin e Flamur Nokës me 10 ditë nga Kuvendi
12/10/2017 - 13:03

Deputetët e Partisë Socialiste kanë firmosur një kërkesë ku kërkojnë përjashtimin me 10 ditë nga punimet e Kuvendit të deputetit të PD, Flamur Noka.

Deputeti Noka u  përjashtua nga seanca e sotme, pasi bllokoi foltoren duke mos  lejuar deputetin Shezai Rrokaj fliste. 

Noka kërkoi fjalën për procedurë, për të shprehur shqetësimin se kryeministri Edi Rama fyeu deputetin Berisha. 

Ndërkohë PD-LSI -PR u bënë bashkë për të kërkuar përjashtimin e kryeministrit Edi Rama nga Kuvendit. 

Kryeministri, Edi Rama, deputeti, Flamur Noka, gjate nje seance parlamentare e cila eshte nderprere pasi Noka dhe deputete te tjere te PD kane bllokuar foltoren e Kuvendit. Pas kesaj Kryetari i Parlamentit, Gramoz Ruci ka perjashtuar Flamur Noken nga seanca dhe e ka nderprere punimet e Parlamentit./FOTO: LSA

NDERPRITET SEANCA PARLAMENTARE – Kryetari i Parlamentit, Gramoz Ruci, Kryeministri, Edi Rama, deputeti, Flamur Noka, gjate nje seance parlamentare e cila eshte nderprere pasi Noka dhe deputete te tjere te PD kane bllokuar foltoren e Kuvendit. Pas kesaj Ruci ka perjashtuar Flamur Noken nga seanca dhe e ka nderprere punimet e Parlamentit./FOTO: LSA

Kryeministri, Edi Rama, deputeti, Flamur Noka, gjate nje seance parlamentare e cila eshte nderprere pasi Noka dhe deputete te tjere te PD kane bllokuar foltoren e Kuvendit. Pas kesaj Kryetari i Parlamentit, Gramoz Ruci ka perjashtuar Flamur Noken nga seanca dhe e ka nderprere punimet e Parlamentit./FOTO: LSA

Deputeti i PD, Sali Berisha, duke folur gjate nje seance parlamentare ku eshte diskutuar ne lidhje me Projektligjin per mbrojtjen e pakicave kombetare ne Shqiperi. Kjo seance eshte nderprere pasi deputete te PD kane bllokuar foltoren e Kuvendit. /FOTO: LSA

/Oranews.tv/

 

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Read previous post:
Atentat me armë në Lushnje, dy të vrarë e dy të plagosur

Close