Programi Tempus, nis aktivitetin në misionin e tij të tretë
13/02/2013 - 17:23
" frameborder="0" allowfullscreen>

Programi Tempus, i cili ka për qëllim harmonizimin e sistemeve të arsimit të lartë në Shqipëri me zhvillimet më të fundit në fushën e arsimit të lartë në Bashkimin Europian tashmë ka nisur aktivitet në misionin e tij të tretë.

Në seminarin e hapjes , Ministri i Shkencës dhe Arsimit Myqerem Tafaj tha se ky mision shërben deri në mundësinë e krijimit të bizneseve nga studentët

Misioni i tretë i këtij programi është një priojekt dy vjecar i cili do të kalojë në tre faza.

Faza e parë ka të bëjë më promovimin e këtij misioni dhe trajnimin e stafit, faza e dytë ka të bëjë me krijimin e qëndrave të zhvillimit rajonal në secilin Universitet dhe e treta zhvillimi i rezultateve.

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Komento

Read previous post:
Basha: Sot Edi Rama e shiti Saimir Tahirin për të shpëtuar lëkurën e tij

Close