Pavarësia, Rama bën homazhe tek varri i Ibrahim Rugovës
17/02/2017 - 10:52

Me rastin e 9 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, kryeministri Edi Rama ka bërë homazhe pranë varrit ku prehet Presidenti i Kosovës, Ibrahim Rugova.

Kryeministri ka vendosur kurora me lule, duke kryer homazhe pranë vendin ku prehet lideri historik, Ibrahim Rugova.

Kosovën e ka uruar edhe ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati.

Bushati: Përgëzime Kosovës në këtë përvjetor të nëntë të Pavarësisë! Nëntë vite të mbushura me punë e përpjekje, me arritje në procesin sfidues të shtet-ndërtimit demokratik dhe fitimit të subjektivitetit juridiko-ndërkombëtar. Procesi i integrimit europian dhe euro-atlantik është i pakthyeshëm.

/Ora News/

 

 

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Read previous post:
City hall’s investments, Mayor inspected work for construction of 23rd playground

Close