Panorama në ditën e dytë të vitit në Elbasan
02/01/2013 - 17:01
" frameborder="0" allowfullscreen>

Sot në ditën e dytë të Vitit të Ri 2013, duket se gjithçka po i  kthehet normalitetit.

Banorët e qytetit të Elbasanit kanë vijuar aktivitetet e përditshme të jetës, pa lënë mënjanë vizitat tek miqtë dhe të afërmit apo edhe shëtitjet në këtë ditë pushimi e relaksi për ta.

Paraditja e sotme në këtë qytet nuk ka asnjë ndryshim nga një ditë e zakonshme e vitit, ndonse vetëm një ditë ka kaluar nga nata e ndërrimit të viteve, një natë kjo jo shumë e zjarrtë dhe me aktivitete për këtë qytet ku shumë pak qytetarë u bashkuan në bulevardin kryesor për të pritur ndërrimin e viteve. Ndofta kjo është dhe arsyeja që Elbasani të zgjohet kaq shpejtë pas festës së fundvitit.

I vetmi detaj i atmosferës festive është dekori i vendosur enkas për këtë feste i cili  është vendosur përgjatë bulevardit Aqif Pasha. Ndërkohë një pjesë e bizneseve kanë filluar aktivitetin e tyre që në ditën e parë të vitit për të mos humbur asgjë nga produktet që tregtojnë  ndërsa pjesa tjetër i është bashkuar aktiviteteve të zakonshme. Kjo është panorama në ditën e dytë të vitit në qytetin e Elbasanit.

 

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Komento

Read previous post:
Opposition front , DP and SMI demand the removal of the prime minister

Close