Tiranë - Ora News filmon momentin e nxjerrjes nga liqeni të trupit të 12-vjeçarit
11/01/2017 - 19:09 Nga: Keti Banushi

Nje 12 vjecar ka humbur jeten pasi ishte duke rreshqitur në sipërfaqen e akullt të liqenit. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në zonën e Kasharit ne perferi të kryeqytetit. 12 vjeçari ka qënë i shoqëruar edhe nga e motra 15 vjeçare e cila fatmirësisht ka shpëtuar nga mbytja. 

Këto janë momentet kur polumbarët nxorën nga thellësia e liqenit trupin e pa jete të 12 vjecarit, i cili u mbyt teksa ishte duke rreshqitur së bashku me motrën e tij e siperfaqen e akullt të ujit.

Ngjarja e rëndë ndodhi  mesditë në zonën e Kasharit në periferi te kryeqytetit. Sipas policisë 12 vjeçari së bashku me motrën e tij tre vjeçe më të madhe,   kishin zgjedhur të argëtoheshin me këtë lojë të rrezikshme e cila rezultoi fatale për njërin nga fëmijët.

Thirrjet për ndihmë të vajzës që kishte humbur të vëllane i janë pergjgjur disa efektive që janë ndodhur afër vendit të ngjarjes.

Por ata kanë mundur të shpëtojnë vetëm 15 vjeçaren edhe kjo e mbetur në mes të liqenit  dhe jo 12 vjeçarin trupi i të cilit u nxor dy orë më vonë nga polumbarët.

Nëna e femijeve pasi ka mësuar ngjarjen ka pësuar troditje të rënde psikologjike dhe është dërguar ne spital së bashku me te bijën .

Historia behet me e thimbshme edhe per faktin si i babai i fëmijeve   ndodhet në burg pasi  në shtatorin e 2016-ës u dënua nga gjykata e Tiranës pasi  u deklarua fajtor për perdhunimin e te bijës.

mbytet-12-vjecari

Ne foto: Plumbarët nxjerrin trupin e pajete të 12 vjeçarit

Ne foto: Pamje nga Liqeni i Kasharit ku u mbyt 12 vjecari

Ne foto: Pamje nga Liqeni i Kasharit ku u mbyt 12 vjecari

/Oranews.tv/

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Komento

Read previous post:
Helikopterët e Vivas shuajnë zjarrin në pyjet e Rrogozhinës

Close