Nishani i jep gradën Gjeneral Brigade kolonelit Tonin Marku
17/02/2017 - 15:32

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani ka dekretuar dhënien e gradës madhore “Gjeneral Brigade kolonelit Tonin Marku.

Aktualisht, Marku është me detyrë “Komandant i Qendrës së Bashkuar Operacionale”. Ky dekret hyn në fuqi menjëherë.

Dekreti i Presidentit

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

 1. ada says:

  Hajde gradime hajde, Konkuruan 30 vete per gjeneral, dhe Presidenti Nishani, nuk ben asnje lloj verifikimi, te radhitjes, apo te figures morale te ketyre njerezve. Beri Shaqen e Sali Shehun qe u radhit e 14, ben Tonin MArkun qe eshte i trete i katert. Cfare do u thuhet tre te pareve. Nuk po flasim per Arroganten dhe kryqezatoren ekstremiste katolike Mimi Kodheli,qe fundosi cdo standart dhe e zhveshur nga cdo ndjenje pergjegjesie por edhe njerezore. Turp per Shqiperine

  • Anonymous says:

   Ada shko ha nje tas grosh! Kot nuk qenke ti Ministre se i dinke te gjitha. Shko Ada dhe edukohu. Cfar rendsi ka Katolik, ose Ortodoks. Nqs e kan merituar e kan marr,ti mbaju pishtarin.
   Bye

  • bora says:

   Sa per Tonin Markun ishte I dyti ne radhe dhe as I 5 as 6 dhe e meriton plotesish se gjithe jeten e tij ka qene Lider !Dhe kur te behesh ti minister jepi drejtim se qenke shume e zgjuar !

 2. Anonymous says:

  Nje vleresim shume i merituar! Bravo General Tonin Marku!

 3. shqipe says:

  Bravo General Tonin Marku!

Komento

Read previous post:
City hall’s investments, Mayor inspected work for construction of 23rd playground

Close