Nis sezoni artistik në Cirkun Kombëtar për vitin 2013 me premierën “Ali Jucja, një jetë në cirk”
06/03/2013 - 21:45

Nis sezoni artistik në Cirkun Kombëtar për vitin 2013 me shfaqen e parë “Ali Jucja, një jetë në cirk”.

Një performancë e krijimtarisë më të mirë ndër vite të mjeshtrit të cirkut, Jucaj, u përmblodhën në 10 numrat e tij më të suksesshëm. Drejtori i Cirkut Kombëtar, Kristi Bello, në hapjen e këtij sezoni të ri pohoi idenë e programit të këtij viti, për të vendosur në qëndër të vëmëndjes secilin prej mjeshtrave të akrobacisë.

Akrobati  i njohur, Ali Jucja, shprehu emocionet për këtë shfaqe, e cila riktheu në vëmëndje mjeshtërinë e tij.

Jucaj, është i njohur në arenën kombëtare dhe ndërkombëtare për kombinimet akrobatike, duke kontribuar edhe si mësues për elementët e rinj të cirkut.

 

 

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Komento

Read previous post:
Shtëpia parajsore!

Close