Ndryshimet në qeveri - Ministri Xhafaj në Kryeministri, shoqërohej nga Çako
19/05/2017 - 10:36

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj ka zhvilluar një vizitë në Kryeministri, detajet e të cilës nuk dihen ende. 

I pranishëm  ishte edhe drejtori i Policisë së Shtetit, Haki Çako.

Ende nuk dihen motivet konkrete të vizitës së pa paralajmëruar të ministrit, por ajo vjen ndërkohë që të hënën pritet të miratohen ndryshimet në qeveri, ndërsa Xhafaj është një nga ministrat që do të duhet të lërë detyrën pas rreth dy muajsh që kurse e mori atë.

Zgjedhjet më 25 qershor, PD merr zv/kryeministrin e 6 ministra teknikë

Petrit Vasili ikën nga qeveria, ministrat dhe drejtorët që lënë detyrën

/Ora News.tv/

 

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Read previous post:
Shqipëria, i vetmi vend që përfshin në TVSH edhe biznesin e vogël

Close