Sondazhi - Me 25 qershor do votojnë 55% e shqiptarëve, 34% bojkotojnë
19/06/2017 - 23:21

Kur kanë mbetur gjashtë ditë nga 25 qershori ku shqiptarët do tu drejtohen kutive të votimit për të zgjedhur qeverinë për katër vjeçarin e ardhshëm, qëndrimi i tyre për të ushtruar këtë të drejtë është konsoliduar.

Në sondazhin e Ora News dhe IPR Marketing, pyetjes nëse mendojnë të votojnë me 25 qershor, 55% janë përgjigjur po, 34% jo, 10% nuk e di dhe 1% nuk janë përgjigjur fare.

Lexo me shume: Sondazhi kombëtar: PS 48%, PD 33%, LSI 13%, LIBRA 2.3%

Surpriza e sondazhit, shqiptarët duan Kryeministër teknik, kryesisht votuesit e LSI

Bojkotuesit dhe të pavendosurit për 25 qershorin s’kanë votuar as në 2013

Sondazhi per qarkun Tirane: PS merr 16 mandate, 13 PD, 4 LSI, 1 LIBRA

PS shënon rritje dhe merr 6 mandate në Korçë, PD 4 e LSI 1 mandat

Sondazhi: Rama rikonfirmohet në Vlorë me 8 mandate. PD dhe LSI 2 

/Oranews.tv/

 

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Read previous post:
Helikopterët e Vivas shuajnë zjarrin në pyjet e Rrogozhinës

Close