Lezha feston ditën e shtegtarëve
16/08/2017 - 14:41 Nga: Elvis Hila

Qyteti i Lezhës ka kremtuar për të 11-in vit rradhazi Ditën e Shtegtarëve, ditë kjo që u dedikohet emigrantëve.

Atmosfera festive dhe tingujt e muzikës tradicionale kanë përshkuar Sheshin Gjergj Kastriot Skënderbeu, ku numri i pjesmarrësve ishte i larte

Bashkia e Lezhës përzgjodhi këtë natë për të vlerësuar edhe arritjet e të rinjve në fusha të ndryshme.

Në fjalën e tij përshëndetëse, Kryetari Fran Frrokaj u bëri thirrje të rinjëve që studiojnë jashtë vendit, që të kthehen në Shqipëri dhe të kontribuojnë për vendin e tyre

Dita e Shtegtarëve tashmë është kthyer në traditë në qytetin e Lezhës, Festimet për të kanë zgjatur 5 ditë ndërsa kanë kulmuar mbrëmjen e 15 Gushtit.

/Oranews.tv/

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Read previous post:
Basha: Ruçi pinjoll i diktaturës! Zgjedhjet u fituan në aleancë me krimin

Close