Moti i keq - Korça e zbardhur nga bora, aksi Ersekë-Leskovik
11/01/2017 - 13:58

Në qarkun e Korçës, ka prezencë akulli në rrugë ndërkohë që temperaturat janë ulur ndjeshëm në -10 gradë celcius. Gjatë natës ka pasur reshje të dendura bore.

Si pasojë e reshjeve të borës të gjitha akset rrugore janë të kalueshme me zinxhirë, përveç rrugës Ersekë – Leskovik, që rezulton i bllokuar nga bora.

Të kalueshme me zinxhirë janë akset Korçë -Voskopojë – Dardhë; Korçë – Qafa e Qarrit , Korçë- Goricë; Pogradec – Qafë Plloçë, Pogradec- Qafë Thanë; Korçë-Devoll-Kapshticë; Ersekë-Qafë Qarri.

/Oranews.tv/

 

 

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Read previous post:
Opposition front , DP and SMI demand the removal of the prime minister

Close