Kuvend - Iku Meta, reagimi ndryshe i Gramoz Ruçit përballë Berishës
12/09/2017 - 13:47

Ka folur vetëm 20 minuta, koha në dispozicion sipas rregullores ish kryeministri Berisha. Ndryshe nga seancat e parlamentare të katër viteve rresht kur Ilir Meta i la Berishës kohë të pakufizuar në foltore.

Berisha u përpoq të vijonte fjalën, por Ruçi ndërpreu foninë

Mos më detyrë të aplikoj masat për rregulloren. Ulu Zoti Berisha! Mos e trepo as në planin etik, politik dhe procedurial. Ulu e mos gënje këta kolegët e tu, se i merr në qafë “

Më pas ish-kryeministri u ul mes duartrokitjeve të opozitës.

Për më shumë lexoni në: Berisha-Ramës: Fitorja juaj është si dasmë pa nuse

Për më shumë lexoni në: Berisha: Megakorruptorët i ke në qeveri, s’lahen me thinjët e Pandeliut

/Oranews.tv/ 

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Komento

Read previous post:
Demarkacioni me Malin e Zi, Pacolli nesër në Podgoricë

Close