Shpërthimi në Velipojë - Humbi babain dhe vëllain, ja si lutej vajza që sot mbeti e vetme
07/08/2017 - 19:03

Pas humbjes së babait, ajo humbi edhe vëllain. Brikena Zenuni sot ka mbetur e vetme pasi shpërthimi i gazit në lokal i mori jetën dy njerëzve të saj të dashur, ndërsa pak kohë më pari ajo humbi dhe nënën.

Hektor Zenuni, 33 vjeçari i cili hyri në bodrumin e lokalit për të shpëtuar të atin nga shpërthimi i gazit në lokalin e tyre në Velipojë, ka ndërruar sot jetë në spitalin e Turqisë.

Pronari Besnik Zenunaj  humbi jetën disa orë pas ngjarjes. Ndërsa sot, me vdekjen edhe të djalit të familjes Zenuni, reagimet e miqve, të afërmve dhe familjarëve janë të shumta. Ata shprehin dhimbjen e madhe për këtë tragjedi.

Disa ditë më parë Brikena, motra e Hektor Zenunit lutej për të dhe i bënte thirrje të vëllait te mos dorezohej.

     

/Oranews.tv/

 

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

  1. ngushtellim says:

    zoti i meshirofte te te vdekurit dhe mundesofte te gjallet,eshte e natyreshme qe jeta me te afermit ka gjallerin dhe unitetin lumturin gezimet bukurin e jetes qe gjithnje e shtohet por ndarja sjell llimbjen dhe rikujtesen gjithnje per te kaluaren me bukurin e saje ,por jeta eshte ulltim me shum stacione,i cili te jet i sukseseshem do vullnet angazhim durim vlera besim mbeshtetje tek zoti qe ulltimi i deriketueshem ishte i kendeshem bukur dhe per kete nuk duhet shkatrruar veten ne kujtime masi nga krijuesi erdhem dhe tek ai kthehemi ,kush me heret dhe kush me vone ,por duhet falneruar zotin ,per aq kohe sa i la ne mezin tone ,brikenes i mbetet nje lutje profetike ,o zot mi kompeso keta vishtiresi me dicka me te mire ,me dhuro durim meshire miresi mi hap dyret e hajrit me ullezo me beje prej te shpetuarve ,me meshiro nen e babe sic me kane meshiruar mua ne vegjeli ,fali ato vellain me fal mua, zoti pergjigjet ,durimtaret zoti i shperblen pa llogari,ne dy botet jeta vazhdon ,nga kjo pjes jete zoti te mundesofte shpetimin tend me nje jete te kollajte ne dy botet amin me shum respekt per nje pjestar nga nje familje e mbetur eshtwe mundesi sevapi per gjith ato qe ndihmojne ket lule ne lehtesimin e dhimbjeve ,ju kujtoj nje hadith profetik ,ai qe interesohet per te shkretin dhe te varferin duke qene besimtare eshte si ai qe falet tan jeten pa nderprerje dhe si ai qe lutet gjith jeten pa nderprerje,kurse nje hadith tjeter thot kur robi zotit i len punt e mira allahu e ngarkon ate me telashe,,,,eshte obligimi yne mendimi fjala dhe vepra e mire angazhimi ne te qe ne mezin tone te hellm veshtrimin e vlerave unitetit drejtesise ne te dobive qe askush te mos ndjehet keq,ndollemi ne nje jete sprove ku po sprovohemi te gjith i lumi ai qe nga sprovat din ta marrin sevap[in miresit shperblimin e zotit e te fitojne xhenetin e tije ,gjej rastin ku permes komentit tu ftoj gjitheve per ne xhenet cakun e perjetesise shperblimin e zotit i cili fitohet ne kete bote sipas ullzimit zotit botnave me respekt per pjestaren e familjes se mbetur te afermit e saje ,per vepermiret besimtaret dhe lexuesit

Komento

Read previous post:
Helikopterët e Vivas shuajnë zjarrin në pyjet e Rrogozhinës

Close