“Nusja dhe shtetrrethimi” - Historia e vërtetë e Liri Geros, vajzës që qëndiste muret
21/08/2017 - 19:26 Nga: Xhemil Beharaj

Heroina e Popullit, Liri Gero njihet ndryshe në Fier, në qytetin e saj të lindjes si  ‘vajza që qëndiste muret’. 

Historia e arratisjes së saj nga shtetrrethimi gjerman në qytet, ekranizuar në një film të Kinostudios, vjen ndryshe, e treguar nga djali dhe nipi i karrocierit Kostandin Toska, një personazh i vërtetë sa edhe heroina, që ndërmori veprimin e guximshëm.

/Oranews.tv/

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter