Fjalimi i Ramës në OKB, Nesho: Modest, e pazakontë të flitet për filma Hollywoodi
29/09/2013 - 14:21

Një fjalim modest e konsideron ish-ambasadori shqiptar ne OKB, Agim Nesho, fjalën që kryeministri Edi Rama, mbajti ne Asamblene e Pergjithshme te ketij organizmi.

Nesha ne nje analize ne Ora Live u ndal te permbajtja dhe forma e fjalimit, duke vleresuar me shume kete te fundit. Ai theksoi se eshte e pazakonte qe ne OKB te flitet aq shume per filmat e Hollywoodit.

Duke hyre me thelle ne aspektet ku u perqendrua fjalimi i Kryeministrit, Nesho e konsideron fjalim modest qe çeshtje vertet te rendesishme i preku ne menyre tangent.
Si diplomat Nesho vlereson me se shumti kerkesen qe Rama beri per njohjen e Kosoves.

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Komento

Read previous post:
Shqipëria, i vetmi vend që përfshin në TVSH edhe biznesin e vogël

Close