Nisin hetimet - Ekzekutohet në makinë Elidon Mehmeti. Atentati në Skelë të Vlorës
10/04/2017 - 0:41

Një 35 vjeçar është ekzekutuar me breshëri plumbash një orë para mesnatës së të dielës (9 prill 2017) në rrethrrotullimin e Skelës .

Viktima është Elidon Mehmeti. Ai ka qenë në makinën e tij duke hyrë në rrugicën ku kishte banesën kur autori (ët) kanë qëlluar në drejtim të makinës. (Ne foto makina e viktimes)  

Atentati

Sipas informacionit paraprak atentati ndodhi rreth orës 22:58 të mbrëmjes së 9 prillit 2017.

Ngjarja ka ndodhur në lagjen “Pavarësia”, në zonën e Skelës. “ Elidon Mehmeti ka qenë në mjetin tip “Ford”, me targa Aa 709 hm, përballë një hoteli, kur është qëlluar me armë zjarri” informon policia e Vlores.

“Numërohen mbi 18 shenja te plumbave ne makinen e kuqe ku ndodhej viktima, ndërsa xhamat anësore te makines jane thyer. Nderkohe qe ne toke duken njollat e gjakut”  na raporton gazetarja e Ora News Jerola Ziaj nga vendi i ngjarjes.

“Me qelluan”

35 vjeçari banues ne Vlorë mësohet se i ka dhënë makinës për gati 50 metra dhe pasi ka hapur derën e makines dhe u ka thënë kalimtarëve më “qëlluan” informon gazetarja e Ora News

Ne foto: I ekzekutuar Elidon Mehmeti 9 prill 2017, Vlore

Ne foto: I ekzekutuar Elidon Mehmeti 9 prill 2017, Vlore

 

Ne foto: Makina ku u ekzekutua Elidon Mehmeti 9 prill 2017, Vlore

Ne foto: Makina ku u ekzekutua Elidon Mehmeti 9 prill 2017, Vlore

Në gjëndje të rëndë  ai është dërguar në Spitalin Rajonal Vlorë, ku ka ndërruar jetë.

Momentalisht nuk dihet motivi i ekzekutimit.

Ne foto: Makina ku u ekzekutua Elidon Mehmeti 9 prill 2017, Vlore

Dy te shoqeruar

Deri tani, janë shoqëruar 2 persona me të cilët po punohet për zbardhjen e ngjarjes.

Policia ndodhet në vendngjarje duke kryer hetimet e mëtejshme në lidhje me sqarimin e rrethanave të ngjarjes.  Janë ngritur grupe kontrolli me qëllim identifikimin dhe kapjen e autorëve. Gjithashtu jane bllokuar akset hyrese e dalese te Vlores

/Oranews.tv/ 

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Read previous post:
City hall’s investments, Mayor inspected work for construction of 23rd playground

Close