Zhvillimet politike - Dorëhiqet zëvendësministri i Jashtëm nga PDIU, Halil Hyseni
16/08/2017 - 16:52

Partia për Drejtësi Integrim dhe Unitet ka vendosur tërheqjen e zëvendës/ministrave nga kabineti qeveritar.

Gjatë ditës së sotme, ka dhënë dorëheqjen numri dy në Ministrinë e Jashtme Halil Hyseni, i cili ishte emëruar si zëvendës/ministër në tetor të 2015, duke zëvendësuar në këtë detyrë Alqi Pulon e PBDNJ-së.

Kërkesa për lirimin nga detyra i është drejtuar kryeministrit Rama. Në kërkesën për dorëheqje Hyseni argumenton se “emërimi im është bërë në kontekst politik dhe situata aktuale e pamundëson vijimin e detyrës”.

/Oranews.tv/

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Komento

Read previous post:
City hall’s investments, Mayor inspected work for construction of 23rd playground

Close