Ora News dhe IPR Marketing - Bojkotuesit dhe të pavendosurit për 25 qershorin s’kanë votuar as në 2013
19/06/2017 - 23:16

Nga 10% e shqiptarëve që janë të pavendosur për të votuar me 25 qershor, sipas sondazhit të Ora News dhe IPR Marketing 72.9% e tyre nuk kanë votuar as në 2013, ose në një masë të madhe kanë votuar për PD, 11%.

Ndërkohë 30% që deklaron se nuk do të votojë, 78.1% e tyre nuk kanë votuar as në 2013. Përqindje të madhe zënë edhe të zhgënjyerit nga PS, ku janë 10.5% që kanë votuar këtë parti në 2013 dhe tani deklarojnë se nuk do të votojnë.

Ndërkohë votuesit që mbeten ende në dilemë për partinë që do votojnë, në 2013 69.6% e tyre nuk kanë votuar fare, ndërsa 10% e tyre i kanë besuar votën PD.

Sondazhi u publikua me 19 qershor 2017.

Lexo me shume: Sondazhi kombëtar: PS 48%, PD 33%, LSI 13%, LIBRA 2.3%

Bojkotuesit dhe të pavendosurit për 25 qershorin s’kanë votuar as në 2013

Sondazhi per qarkun Tirane: PS merr 16 mandate, 13 PD, 4 LSI, 1 LIBRA

Sondazhi per qarkun e Korces: PS shënon rritje dhe merr 6 mandate, PD 4 e LSI 1 mandat

Sondazhi per qarkun e Vlores: Rama rikonfirmohet me 8 mandate. PD dhe LSI 2 

/Oranews.tv/

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Read previous post:
Shqipëria, i vetmi vend që përfshin në TVSH edhe biznesin e vogël

Close