Tonight Ilva Tare - Berisha paralajmëroi marrëveshjen PD-PS në “Tonight Ilva Tare”
19/05/2017 - 17:31

Ish-kryeministri Sali Berisha i ftuar më 26 prill në emision “Tonight Ilva Tare” në Ora News paralajmëroi për një marrëveshje të re, që ai e cilësonte të plotë.

Sipas tij, ndryshimet kushtetuese duhet të ishin të plota dhe se ato do të çonin vendin të sigurt në Bashkimin Evropian.

Berisha: Mendoj se vendi dhe jam i bindur që jam vetëm unë, ka nevojë për një marrëveshje të re. Mendoj se ndryshimet kushtetuese duhet të jenë frymëzuese për konkludimin e një marrëveshje të re dhe këtyre politikanëve do t’u mbetet merita e marrëveshjes së re. Me gjëra të pjesshme asgjë nuk zgjidhet. Vetëm një marrëveshje që do ta çonte Shqipërinë të sigurt në Bashkimin Evropian.

Cfare parashikoi marrëveshja Rama-Basha: Zgjedhjet më 25 qershor, PD merr zv/kryeministrin e 6 ministra teknikë

 

 

/Ora News.tv/

 

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Read previous post:
Helikopterët e Vivas shuajnë zjarrin në pyjet e Rrogozhinës

Close