Amnistia për 100 vjetor, 22 të burgosur lënë qelitë në Lushnjë
28/11/2012 - 18:04
" frameborder="0" allowfullscreen>

22 te burgosur kane mundur te perfitojne nga 100 vjetori i pavaresise, duke marre dhuraten me te bukur per ta, lirine. Te denuarit e bugut te Kosoves se Vogel ne Lushnje, kane lene qelite e burgut ne oret e para te mengjesit.

Ne zbatim te vendimit te parlamentit dhe dekretit te miratuar nga Presidenti i Republikes, te denuarit qe perfituan nga amnistia me rastin e 100 vjetorit te pavaresise kane lene ambjentet e ketij institucioni te vuajtjes se denimit.

Nderkohe sipas juristit te ketij institucioni, Ervin Hasani, pervec 22 te liruarve eshte dhe nje kategori tjeter e te burgosurve qe perfitojne ulje te denimit sipas dekretit presidencial.

Te denuarit qe perfitojne nga aminista, jane te denuarit per vepra te lehta penale dhe qe u kane mbetur per te vuajtur me pak se dy vite burg.

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Komento

Read previous post:
Shtëpia parajsore!

Close