Smartphone-i i parë Nokia së shpejti në treg
09/01/2017 - 21:47

Smartphone-i i parë i firmës Nokia do të lançohet ekskluzivisht në Kinë.

Pajisja do të dalë në treg në partneritet me gjigantin lokal të internetit JD.com.

Skuadra që fshihet prapa Nokia 6 tha se beson se “dizenjimet premium” të telefonit do të tërhiqen nga tregjet lokale.

Lajmërimi koincidoi me ditën finale të shfaqjes teknologjike CES në Las Vegas, ku u lançuan shumë pajisje të reja.

Nokia nuk prodhon më telefona që mbajnë emrin e saj, por ka lincesuar firmën në një kompani finlandeze, HMD Global.

Deri tani, celularët e vetëm që kanë dalë në treg nën marrëveshjen e re kanë qënë telefona me opsione bazike.

_93312472_whatsubject _93312474_whatsubject

/Oranews.tv/

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Komento

Read previous post:
Shtëpia parajsore!

Close