Jini të kujdesshëm me Snap, dikush mund të marrë fotot tuaja pa e ditur
07/06/2017 - 19:59

Aplikacioni i ri Snapchat duket se do të sjellë një përditësim të ri, ku do të keni të vështirë të publikoni fotografi personale, të cilat nuk mund ti ketë askush.

Ky program tregon momentin që dikush merr pamjet tuaja, por në versionin e ri të iPhone do të ketë një metodë të re, ku nuk mund të zbuloni nëse dikush jua merr fotografitë.

‘Screen Recording’ quhet funksioni i ri që do të sjellë kompania Apple, e cila mund të ruajë automatikisht cdo gjë si video në albumin e fotografive.

Duket se një gjë e tillë do të ulë numrin e përdoruesve të këtij programi, pasi të gjithë publikojnë fotografi personale duke menduar se askush nuk mund ti marrë dhe ti shpërndajë në rrjete sociale.

/oranews.tv/

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Komento

Read previous post:
Helikopterët e Vivas shuajnë zjarrin në pyjet e Rrogozhinës

Close