Ja të rejat që do na mahnisin nga iPhone 8
13/08/2017 - 17:47

iPhone 8 është gati për të dalë në shitje, ndërsa kanë mbetur disa funksione të reja, të cilat nuk i kemi zbuluar akoma.

Ndër to është edhe teknologjia Face ID që ka të bëjë me përdorimin e shprehive të fytyrës për të bërë një veprim, në vend të prekjes Touch ID.

Guilherme Rambo është shkencëtari që zbuloi “AttentionAëarenessObserver” duke bërë që njoftime të caktivizohen me një vështrim. Duket se të rejat që do vijnë nga iPhone 8 do i mahnisin të gjithë, duke bërë që të dalë jashtë ‘mode’ edhe metoda TouchID.

Pritet që celulari më i ri i kompanisë Apple të vijë në treg gjatë muajit shtator me një kosto më të madhe se 1 mijë dollarë.

/oranews.tv/

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Read previous post:
Investment at Lake Park, City Hall is constructing a third sport area

Close