iPhone SE, telefoni më i vogël Apple vjen në tjetër formë
06/08/2017 - 16:39

iPhone SE, telefonin më i vogël i linjës Apple doli në treg marsin e vitit të kaluar, ndërsa kompania nuk e ka harruar dhe po përgatit një rifreskim të modelit.

Sipas spekulimeve të fundit në lidhje me çështjen, iPhone i ri SE do të vijë në tremujorin e parë të vitit të ardhshëm (para fundit të marsit) – pothuajse dy vjet pas paraardhësit të tij.

Modeli i riorganizuar thuhet se mban çmimin e ngjashëm me atë të kaluarin, por shton procesorin A10 nga iPhone 7.

Madhësia e ekranit duhet të jetë në diagonalen prej 4 “deri në 4.2”, ndërsa opsionet e ruajtjes do të jenë 32GB dhe 128GB. iPhone SE natyrisht do të nisë nën iOS 11. Pajisja do të shfaqë një bateri prej 1.700 mAh, pak më të madhe se sa 1,624 mAh e SE te parë.

iPhone SE i ri do të bëhet në Indi nga Wistron, një përpunues elektronik me kontratë në Tajvan. Telefoni i ri do të nisë në Indi në fillim, duke u përhapur në vende të tjera më vonë.

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

  1. kendveshtrim says:

    industria telekomunikacionit,ishte industria qe mori nje superzhvillim,por ne menyre te shthurur ne dinamiken e zhvillimit,te vet me nje standartizim jo te mirfillit te percaktuar ,por eklipsuar nga konkurenca jo ne cilese por bukuri ,kjo industri nga nje telefon i thjeshte u perbush me celulare dhe internet ,po cili eshte botkuptimi i paisjes ceshte ajo ajo eshte vend programimi ,me shum mundesi,eshte magazin diturie ne duart njerzore,ku pasqyrohet gjithcka nga ajo qe ekziston e dukeshme dhe e prekeshme1 nje ane kemi pasqyrimin 2 ne anen tjeter mundesit qe sa vin dhe kopletohen 3mbeti cilesia e paisjes ,per ta bere te pershtateshme me pozicionin ,[mallesin]dhe interesat sigurin vlerat kjo pjes i takon standartit,eshte informacion konkurence,i mbyllur qe mun ta kuptojne te zotet e mendjes jo dokushdo,por qe kjo industri ka fitime marramendese ne treg ,erdhi koha qe cdo shtet kesaj konkurence ti caktojne disiplin ligjore standartin te ndare ne disa principe 1cilesin ,sigurin ,mbasi ky telefon me bukuri pa cilesi dhe siguri ,ekonomikisht po shkatrron cdo popull rinin ,nje telefon nuk ka jetgjatesia thuajse asnjevit ,te perparuarit me te thjeshtit mos te kuptohet populli si lop ku e mjelin te gjith,dhe i zoti ngelet pa qumesht jo ky eshte koncept i gabuar ,dhe ndeshkueshme kushdo qe deshiron te shes mall ne cdo treg edhe pse paraqitet super i avancuar ,cdo shoqeri ecen me ate cfar ka nevoje qe i zgjill problemin ,problemin ne na e zgjill cilesia siguria qartesia mjaftushmeria,bukuria eleganca reklama jan te fundit ne interes,kjo eshte konkurenca zoterinje te saje ju keni hyre ne nje teme te gjere qe njerezve u ofron zgjillje ,vall kjo eshte sgjillja sic paraqiteni ,apo te kuptoni pershtatshmerin,me respekt per eliten e zhvillimit te teknologjise se specifikuar

Komento

Read previous post:
Investment at Lake Park, City Hall is constructing a third sport area

Close