Europa ‘qendër’ për përmbajtjet seksuale dhe abuzive të fëmijëve
04/04/2017 - 16:48

Evropa është bërë qendër për përmbajtjet seksuale dhe abuzimi me fëmijët. Sipas një studimi të bërë nga IWF, The Internet Watch Foundation, 60% e materaleve të abuzimit në të gjithë botën gjendennë Evropë dhe ka një rritje pre 19%.

Holanda kryeson listën e vendeve evropiane ka thënë IWF.

“Situata është e kundërt me vitet e kalura”, ka thënë Susie Hargreaves, shefja ekzekutive e IWF. “Evropa tani është qendra më e madhe e imazheve të abuzimeve seksuale të fëmijëve, më tepër se në Amerikën e Veriut.”

Në vitin 2015, rreth 57% e faqeve online që kishin përmbajtje abuzimi të fëmijëve ndodheshin në Amerikën e në vitin 2016, kjo kishte rënë me 37%.

/oranews.tv/

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

  1. Anonymous says:

    te thuash qendra eshte pak aty eshte laboratori ideve dhe teorive qe terhoqen si magnet shum shtete dhe tani aty lulzuan gjitha antivlerat duke i perhapur si rekomandime dhe nder tjere por qe nuk jan pa pasoja ne shkatrrimin e vlerave njerzore ,familjes unitetit tolerances meshires faljes menyra e te kuptuarit jetuarit kosto ekonomike semundje kan pasoja zinxhire te paimagjinueshme per demet qe i sjellin shoqeris njerzore

Komento

Read previous post:
Helikopterët e Vivas shuajnë zjarrin në pyjet e Rrogozhinës

Close