Droni ambulancë që mund t’ju shpëtojë jetën
03/01/2017 - 21:53

Në disa zona rurale, njerëzit mund të rrinë e të presin me orë për ndihmën mjekësore.

Por një dron i ri ambulancë , i dizenjuar për të shkurtuar kohë, mund të shpëtojë jetë.

Koncepti i dronit nuk ka nevojë për një pilot dhe është i vogël mjaftueshëm për tu ulur lehtësisht në rrugë, ndryshe nga helikopterët e mëdhenj të ambulancës.

Roboti fluturues është dizenjuar nga Argodesign, një kompani me bazë në Austin, Texas.

45346347

/Oranews.tv/

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Komento

Artikull i Rekomanduar:
A e dini se të hani sekrecionet e hundës është e shëndetshme?

Close