Bugatti sfidon detin!
30/03/2017 - 22:42

Marka franceze që prodhon hiperveturën “Chiron” me 1 500 kuaj fuqi dhe që kushton 2,5 milionë euro ka njoftuar se do të zhvillojë një partneritet me kantierin detar “Palmer Johnson” për ndërtimin e një serie prej 66 ekzemplarësht të super jahtit të quajtur “Ninette”.

Përse “Ninette”? Sepse ishte emri i anijes së ndërtuar në vitin 1930 nga vetë Ettore Bugatti për princin Carlo Maurizio Ruspoldi.

Ndërkohë që ekzemplarët e parë pritet shumë shpejt të ndërtohen, tregu i anijeve të frymëzuara dhe dizenjuara nga marakt e veturave ka filluar të marrë formën e një tendece të fuqsihme me modele si “AM37” nga “Aston Martin”, “AMG-Cigarette” apo “Lexus Sport Yacht Concept”./ATA/

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Komento

Read previous post:
Helikopterët e Vivas shuajnë zjarrin në pyjet e Rrogozhinës

Close