Biçikleta me të cilën mund të ecni
09/12/2016 - 22:03

“Loplift” është biçkleta e re me anë të së cilës mund të ecni për të shkuar në punë.

E dizenjuar nga holandezi Bruin Berhmeester, mjeti i transportit është një përzierje mes një motori, biçiklete elektrike dhe një pajisje palestre për të bërë vrap ose ecje.

Sipas website-it të firmës, Bergmeester i erdhi idea për shpikjen teksa po stërvistej në palestër: “Si mund ta përdor pajisjen e vrapit jashtë? Po mbi rrota?”.

Biçikletat Loplift vijnë me një etiketë çmimi të kripur, 2,495 dollarë. Sipas OddityCentral, kompania po “vuan” për të përballuar kërkesat.

3b35fc5400000578-0-image-a-5_1481284987801 3b35fc2f00000578-0-image-m-7_1481285000493 3b35fc4b00000578-0-image-a-3_1481284471761 3b35fc0700000578-0-image-m-4_1481284568481

/Oranews.tv/

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Komento

Read previous post:
Bllokohet kufiri më i madh në botë

Close