De Biasi publikon listën e kombëtares për ndeshjen ndaj Norvegjisë
Sport - 18/03/2013 13:06

Trajneri i skuadrës kombëtare Xhiani De Biazi ka publikuar listën e lojtarëve që do të përfaqësojnë Shqipërinë në dy ndeshjet e ardhshme të muajit Mars, ndaj Norvegjisë për Eliminatoret Brazil 2014 dhe Lituanisë për miqesore.

Ajo që bie ne sy në këtë grumbullim është se thirrja për herë të parë në kombëtare e tre lojtarëve Migjen Basha, Valdet Rama dhe Elseid Hysaj. Ky i fundit si një talent i futbollit shqiptar që premton shumë për të ardhmen. Tekniku De Biazi ka rikthyer edhe një herë në kombëtare sulmuesin shkodran Salihi pas golave të shënuar në Kinën e largët.

 

Lista e Kombëtares Shqiptare vijon si më poshtë

Samir Ujkani      -   Kievo

Etrit Berisha       -   Kalmar

Orges Shehi        -  Skënderbeu

Lorik Cana         -   Lacio

Debatik Curri       -  Genshlerbirlixhi

Andi Lila             -  PAS Jannina

Mërgim Mavraj   -  Greuther Furth

Franc Veliu          -  Flamurtari

Elseid Hysaj         -  Empoli

Tefik Osmani        -  Teuta

Armend Dallku     -  Vorskla Poltava

Odise Roshi FSV  -  Frankfurt

Alban Meha          -  Paderborn 07

Emiliano Vila       -  PAS Jannina

Migjen Basha       -  Torino

Ansi Agolli           -  Qarabak

Armando Vajushi -  Liteks Loveç

Ervin Bulku          -  Sepahan

Valdet Rama         -  Real Valladolid

Sabien Lilaj          -  Skënderbeu

Jahmir Hyka         -  Lucern

Armando Sadiku   -  Lugano

Erjon Bodgani      -  Siena

Edgar Çani           -   Katania

Hamdi Salihi        -  Jiangsu

Për këto dy takime tekniku De Biazi vazhdon të injorojë grumbullimin  e Xhevahir Sukaj që po shkëlqen në Iran me skuadrën e Sepeha si dhe Besart Berishën që luan në Australi.

Me shume nga Sport

Spanjë / Atletiko Madrid pret sot Elchen në një sfidë delikate

Po shkon gjithçka më së miri deri në këto momente për Atletikon e Simeones. Sot në mbrëmje ata presin në shtëpi Elchen në një sfidë ku përqëndrimi duhet të jetë në maksimum. Edhe pse favoritë në letër, Atletiko e Madridit …

Itali / Benitez: Hamshik nuk është në shitje

Trajneri i Napolit, Rafa Benitez ka folur në prag të ndeshjes Udinese – Napoli. “Luajmë një ndeshje të vështirë, nuk do të jetë një lojtar i rëndësishëm për ne si Higuain dhe kjo do të ndikojë, por për ndeshjen e …

Itali / Sedorf: Qëndroj nëse Berlusconi nuk ka ndryshuar mendje

Clarence Seedorf nuk është ende i sigurt nëse do të qëndrojë në Milano dhe vitin e ardhshëm. “Përderisa  unë nuk kam marrë një thirrje telefonike nga presidenti, më bën të mendoj se ai mund të ndryshojë mendje.” tha ai. Milani është …

Hollandë / Van Basten do të drejtojë AZ-në

Marko Van Basten do të jetë trajneri i AZ Alkmarit sezonin tjetër. Akordi është arritur për dy sezone dhe do të bëhet publik javën tjetër sipas mediave holandeze. Van Basten do të zëvendësojë në detyrë veteranin Dik Advokat. Ish-sulmuesi i …

Spanjë / Kosta: Falë zotit nuk kisha gjë serioze. Jam mirë dhe plot dëshirë për të luajtur

Sulmuesi spanjollo-brazilian i Atletiko Madridit, Diego Kosta, ka folur për aktualitetin në kampin kuqebardhë në një intervistë për faqen e internetit të klubit. Afrimi i fundit të sezonit “Jemi në një muaj shumë vendimtar, e dimë që po luajmë gjithçka …

Gjermani / Guardiola: Dortmundit ia kthejmë reston në finale

Trajneri i Bayernit, Pep Guardiola mendon se ekipi i tij do të hakmerret ndaj Borusias së Dortmundit për humbjen që këta të fundit i shkaktuan një javë më parë në kampionat. Dy skuadrat më në formë të Bundesligës prenë biletat …

Spanjë / Messi – Barcelona, dashuri drejt fundit…

Tre humbje të njëpasnjëshme, (Atletiko,Granda,Real) kanë bërë që pas kaq kohësh të “arta” tifozat të kontestojnë ekipin dhe “yllin” e Barcelonës Lionel Messin. Kilometrat këmbëve të Mesit në dy ndeshjet e fundit janë cuditërisht thuajse të barabarta me ato të …

Juve bëj kujdes… Monako po mendon për Conten

Me vendin  e dytë në “Ligue 1″ nuk është aspak i ngushëlluar manjati rus i francezëve të Monako , i cili kthehet për të reflektuar. Ai është në kërkim të një trajneri të madh për të zvëndesuar Ranierin, por ky …

Angli / Tottenham hedh sytë nga Alegri për stolin

Ekipi londinez i Tottenham është në kërkim të një trajneri me përvojë për t’u rikthyer sërish në një ekip prestigjoz në Premier League. “The Sprus” kanë hedhur syte tek trajneri italian Massimiliano Alegri. Ish trajneri i Milanit shihet si njeriu …

Tirana ka javën pushim, vijnë 3 pikë nga tavolina

Tirana kërkon vazhdimësi për të siguruar matematikisht mbijetesën dhe këtë javë nuk do të sforcohet për të siguruar një fitore. Në fundjavë “bardheblutë” do të kenë përballë në short Bylisin, dhe si rrjedhojë 3 pikët janë të garantuara pasi ekipi …

Buzëqesh Kukësi, rikthehet Smajli dhe Malota

Kukësi do të ndeshet të dielën në “Qemal Stafa” kundër Partizanit në javën e 29 të Superligës Shqiptare. Në kampin kuksian ka lajme të mira pasi në mbrojtje rikthehen dy futbollistë shumë të rëndësishëm si Molota dhe Smajli të cilët …

Tek Skënderbeu ka ndryshime, Ribaj ulet në stol, Nimaga titullar

Momenti i negativ që po kalon Skënderbeu në kampionat duket se ka bërë që trajneri Mirel Josa të mendojë diçka ndryshe. Në ndeshjen e të dielës kundër Besës me shumë mundësi do te kemi dhe disa ndryshime në formacionin e …

Partizani, Sampaio: Mazrekaj gënjen, atij nuk i luhet futboll

Pas akuzave të  futbollistit kosovar Mentor Mazrekaj në drejtim të trajnerit të Partizanit, edhe ky i fundit ka reaguar duke dalë në një deklaratë për shtyp tek “Zyra e Partizanit”. Në drejtim të trajnerit Sampaio janë hedhur një lumë akuzash …

Legjionarët / Elseid Hysaj shënon, por ekipi i tij mundet nga Lanciano

Mbrojtësi Shqiptar i Empolit, Elseid Hysaj ka shënuar sot një gol megjithatë nuk i ka dhënë dot fitoren ekipit të tij që pësoi humbje në transfertën përballë Lancianos në Seria B. Edhe pse një mbrojtës Hysaj sot ka dalë nga roli …

Premier League / Tottenham, Lamela “zhduket”, tifozat e kërkojnë me lajmërim

Erdhi në Londër me shumë bujë madje duke iu konsideruar dhe pasuesi i Gareth Bejl tek Tottenham. Argjentinasi, Erik Lamela nuk ka  ka mundur për asnjë moment të lerë gjurmë tek klubi londinez. Paraqitjet e dobëta të Lamelas kanë bërë …

Legjionarët, Valdet Rama i thotë “Jo” Beshiktashit dhe 1 milion eurove

U përfol para disa ditësh në mediat turke se mesfushori i Kombëtares Shqiptare Valdet Rama ka ofertë nga Beshiktash. Klubi turk ofronte për kosovarin i cili aktivizohet në Spanjë tek Valadolid 1mln Euro. Pas këtyre zërave ka folur dhe vetë …

Superliga Shqiptare / Mot i keq në Korçë, Josa stërtvit ekipin në pallat të sportit

Në qytetin e Korçës prej dy ditësh vazhdon të këtë rreshje të shumta dëbore. Ekipi i Skënderbeut ndodhet në Korçë dhe kushtet për t’u stervitur nuk janë më të mirat. Mirel Josa ka vendosur të spostojë dje seancën stërvitore në …

Spanjë / Bartra: “Reali pati dy raste dhe shënoi dy herë”

Qëndërmbrojtësi i Barcelonës Mark Bartra foli për humbjen e tyre në finalen e Kupës së Mbretit dhe tha “duhet të vazhdojmë të luftojmë në kampionat”. Dëmtimi “Kam pasur probleme gjatë gjithë javës dhe nuk isha në formën më të mirë” …

Kasijas: Ishte një ndeshje e madhe, ne fituam me meritë

Kasijas foli pas ndeshjes së fituar 2-1 nga Reali i Madridit përballë kundërshtarëve të përjetshëm të Barcelonës. Ndjesia pas ndeshjes “Ekipi ka zhvilluar një turne të mrekullueshëm. Ndeshja ishte fantastike. Të dy ekipet patën raste, por ne ishim fitues me …

Spanjë / Çuditërisht Pinto kryesues i votave për “Njeriun e ndeshjes”

Gjatë transmetimit të finales së djeshme të Kupës së Mbretit mes Barcelonës dhe Real Madridit televizioni shtetëror spanjoll “TVE” hapi një sondazh për teleshikuesit për të përzgjedhur “Njeriun e ndeshjes” përmes votimit në rrjetet sociale. Çuditërisht pasi Di Maria shënoi …