Vdes Chuck Berry, legjenda e rock and roll-it
19/03/2017 - 7:45

Ka ndërruar jetë në moshën 90-vjeçare legjenda e muzikës rock and roll Chuck Berry.

Një nga themeluesit e rokenrollit është gjetur i vdekur mesditën e së shtunës. Policia tha se kanë marrë njëoftimin se rreh orës 12.40 sipas kohës lokale në shtëpi kanë gjetur një person pa shenja jete.

Karriera e Chuck Berryt ka zgjatur më shumë se shtatë dekada.

Një nga hitet me të njohura të Berryt është “Johnny B. Good”.

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Komento

Read previous post:
BOOM/ Krim mjedisor, lumenjtë pushtohen nga inerte e mbetje urbane

Close