Shkatërrohet statuja e Lionel Messit
10/01/2017 - 16:34

Një statujë e yllit të Barcelonës dhe kombëtares argjentinase , Lionel Messit, është shkatërruar këtë të hënë në Buenos Aires.

Statuja ishte ndërtuar në përpjekje për të bindur futbollistin të kthehej me skuadrën e kombëtares, pas shkëputjes së tij këtë verë.

“Statuja e Lionel Messit ra viktimë e një akti vandalistësh që e la skulpturën e tij pa gjysmën e parë,” thanë zyrtarët e qytetit në një deklaratë.

Ata bënë me dije se riparimet  kanë nisur menjëherë.

3235235235235 423352353

/Oranews.tv/

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Read previous post:
City hall’s investments, Mayor inspected work for construction of 23rd playground

Close