Publikohet kënga që do të na përfaqësojë në Eurovision
14/03/2017 - 18:15

Këngëtarja kosovare, Lindita Halimi ka publikuar videon e këngës që do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovision2017. Që kur fitoi Festivalin e Këngës, u bë me dije se kënga ‘Bota’ do të përkthehet në anglisht.

Versioni i ri është publikuar në faqen zyrtare të Eurovision me titullin ‘World’ ku Lindita duket mahnitëse me format e saj trupore dhe me zërin brilant. Këtë vit, festivali do të mbahet në Kiev të Ukrainës, më 13 maj.  

/oranews.tv/

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Komento

Read previous post:
BOOM/ Krim mjedisor, lumenjtë pushtohen nga inerte e mbetje urbane

Close