Oliver Stone qan për vdekjen e Chavez
Showbiz - 06/03/2013 13:24

Përveç politikave të tij dhe “armiqësisë” e gjuhës së ashpër me Shtetet e Bashkuara, ish-presidenti venezuelian Hugo Chavez do të mbahet mend për miqësinë dhe simpatinë e vecantë që fitoi mes qarqeve të regjisorëve dhe artistëve në Hollywood.

Dy ndër ta ishin Oliver Stone dhe Sean Penn. I pari shprehu ngushëllimet për humbjen e Chavez.

“Qaj një një hero të madh të urryer nga fuqitë e mëdha. Pushofsh në paqe miku im!”, ishte mesazhi i Oliver Stone.

Ndërsa aktori Sean Penn, i cila ka qenë akoma më i afërt me ish-presidentin venezuelian, deklaron se Amerika humbi një “mik të madh që nuk diti ta ketë kurrë”.

“Sot Shtetet e Bashkuara humbën një mik që nuk ditën ta kenë kurrë. Të varfërit në të gjithë botën humbën një kampion”, deklaroi aktori i famshëm hollivudian, ndërsa shprehu bindjen se revolucioni në Venezuelë do të vazhdojë në gjurmët e Chavez dhe me udhëheqjen e zv.presidentit Maduro.

Me shume nga Showbiz

Linda Halimi bashkëpunon me Kid Ink?

Këngëtarja kosovare Linda Halimi duket se po korr një sukses për tu pasur zili në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ajo pasi ka njoftuar fansat në facebook për pjesëmarrjen e saj në The Voice of America, ajo ka treguar dhe …

Camerun Diaz: Nuk jam xheloze për Kate Upton

Cameron Diaz ka thënë për gazetën “The Telegraph” se nuk ndihet xheloze për fizikun e koleges së saj Kate Upton. Pavarësisht se ajo e vlerëson atë për bukurinë dhe fizikun tërheqës, kjo nuk do të thotë se Cameron e ka …

Demi Lovato status në Twitter për “urryesit” e saj

  Edhe njëherë  Demi Lovato tregon pjekurinë e saj kundrejt fyerjeve që i janë bërë kohët e fundit, duke e thirrur atë “të shëndoshtë”. Këngëtarja e “Skyscraper” shpërndau në Twitter të martën e kaluar një status ku shkruante: Të dashur …

Candice Swanepoel, foto me macen në pjesët intime

Rrjeti social shumë i përdorur i kohëve të fundit instagram është bërë shpeshherë një media e fotove të nxehta nga përdoruesit e saj, por ato që bëjnë më bujë janë fotot e yjeve. Modelja e Victoria’s Secrets, Candice Swanepoel është …

Bleona Qereti performon në “White Party Gay”

Bleona Qereti ka marrë pjesë në koncertin  kushtuar komunitetit LGBT në Palm Springs, duke ndezur atmosferën dhe të pranishmit në këtë eveniment. Këngëtarja shqiptare ka performuar në krah të këngëtareve të njohur botërore si; J.Lo, Lady Gaga, Kesha etj. Bleona …

Sofia Vergara: Kam të pasme të mrekullueshme

Sofia Vergara është e njohur për trupin e saj të mrekullueshëm dhe këtë e ka pohuar dhe ajo vetë. Në një set fotografik për revistën Women’s Health, ajo ka treguar se sa në formë është për të përfaqësuar kopertinën e …

Robert Pattinson seks në makinë me Julianne Moore VIDEO

Traileri më i shikuar i momentit është ai i filmit “Maps to the Stars”, ku një ndër protagonistët kryesorë aktori Robert Pattinson përfshihet në një skenë të nxehtë me Julianne Moore. Filmi dramatik ka të bëjë me historinë e ndërthurur …

Zac Efron në një romancë të re FOTO

Zac Efron dhe Halston Sage kanë ndarë një ditë mjaft të bukur me njëri-tjetrin duke parë ndeshjen e LA Lakers të premten e kaluar. Duke qeshur dhe duke folur shumë afër me njëri-tjetrin ata ngjanin si një çift në fillimet …

Heidi Klum topless në plazhin e Meksikos FOTO

Topmodelja 40 vjeçare Heidi Klum është fotografuar këtë të martë  topless në plazhet e Meksikos me të dashurin e saj 27 vjeçarin Vito Schnabel. Klum duke treguar lirshmërinë e saj dhe duke u relaksuar nën diell shfaqi një fizik për …

Kate: William më tha se ngjaj si banane

Familja e re mbretërore  e Anglisë ka zbarkuar në Sidnej për turin e tyre 10 ditor në Australinë me diell. Duka dhe dukesha e Kambrixhit bashkë me djalin e tyre princin Xhorxh janë pritur shumë ngrohtë nga të pranishmit në …

Kristen Stewart, flokë portokalli në filmin e saj

Surprizon edhe njëherë me look-un e saj aktorja e re Kristen Stewart, e cila është shfaqur me flokë të ndezur portokalli në rrugët e New Orleans. Ajo po përgatitet për filmin e saj më të ri American Ultra ku do …

Brandy i jep fund fejesës së saj

Brandy dhe Ryan Press kanë vendosur që ti japin fund fejesës së tyre. Fituesja e Grammy me këngën “Boy is mine” ka anulluar planet për dasmën e saj që do zhvillohej këtë vit. “Ata nuk janë më bashkë, fejesa e …

Adriana Lima dhe Candice Swanepoel sëbashku për Victoria’s Secret

Adriana Lima dhe Candice Swanepoel u bashkuan mbrëmë në një konferencë të Victoria’s Secret si panel i ftuar në shfaqjen që do bëjë kjo kompani në dhjetor të këtij viti. Më seksi se kurrë ato u paraqitën të qeshura në …

Nicole Scherzinger dhe Lewis Hamilton në një ribashkim të fortë

Pas një ndarjeje disa mujore, ribashkimi i showgirl-it Nicole me Lewis Hamilton duket më i fortë se asnjëherë. Ata janë fotografuar pranë shtëpisë së Hamilton në Londër duke shëtitur qentë e tyre të shoqëruar dhe nga miqtë e çiftit. Pas …

Kim Kardashian në Paris për dasmën e saj FOTO

Kim Kardashian ka vizituar të hënën qytetin e Parisit për të zgjedhur një vend të denjë për të bërë dasmën e saj me Kanye West. Ajo ka shëtitur përmes vilës së Luigjit XIV, një vilë që kishte një dekorim dhe …

Leonardo Di Caprio pushime në Bora Bora me të dashurën e tij FOTO

Romanca e radhës për Leonardo di Caprio siç duket është më zbavitësja dhe që ai po e shijon shumë. Pas suksesit të filmit të tij të fundit “The Wolf of  Wall Street” por dhe pas zhgënjimit nga ndarja e çmimeve …

David Beckam i dashuruar pas vogëlushes së tij Harper

  Çifti David dhe Viktoria Beckham kanë shijuar të shtunën e kaluar lojën e L.A Kings. Ata së bashku me familjen e tyre kanë qëndruar për më shumë se një orë në tribunën e stadiumit ku kanë vjedhur vëmendjen e …

Mila Kunis me një oreks të tepruar

Nëna e ardhshme Mila Kunis siç duket nuk po i reziston ushqimit edhe në orë të vona. Të dielën në darkë, aktorja 30 vjeçare dhe i fejuari i saj Ashton Kutcher, janë parë duke darkuar në një fast food, Umami …

Rebeka Ferguson: “Po pres fëmijën e tretë”

  Ylli i X Faktor UK Rebeka Ferguson, por tashmë edhe një këngëtare e afirmuar me disa këngë dhe hite të saj, ka treguar me krenari se tashmë po pret fëmijën e saj të tretë. Këngëtarja ka njoftuar fansat e …

Rihanna dhe Eminem performojnë në “MTV Movie Awards” FOTO

  Pas suksesit të bashkëpunimit  të parë në vitin 2010 me këngën “Love the way you lie”, Rihanna dhe Eminem po shijojnë bashkëpunimin e tyre e dytë me “Monster”. Ylli i muzikës pop dhe reperi i mirënjohur Eminem kanë performuar …