Ky është ndër politikanët më të ndjekur, por nuk ndjek asnjë
13/07/2017 - 16:36

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan është ndër politikanët më të ndjekur në rrjetin social Instagram.

Ai numëron 2.4 milionë ndjekës, por duket se nuk preferon që të dijë rreth jetës së tjerëve pasi nuk ndjek asnjë.

Politikanët kanë zgjedhur që të jenë përdorues të rrjeteve sociale që të jenë sa më afër me problemet e qytetarëve.

Përvec se një praktikant i fesë myslimane, Erdogan është lideri i Turqisë dhe është një figurë shumë e njohur për të gjithë prej vendimeve të prera që merr.

/oranews.tv/

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Read previous post:
Njësia elitë amerikane që do të vrasë Kim Jong-un?

Close