Fiton 170 mijë dollarë në vit vetëm nga Instagrami
07/08/2017 - 20:28

Modelja Abigail Ratchford punonte në tre vënde pune ku fitonte  600 dollarë në javë pra rreth 170 mijë dollarë  në vit  vetëm për Instagramin e  saj. Ylli i Instagramit  me 8 milionë ndjekës filloi të pretendonte  famë në vitin 2013 kur filluan ta kërkonin si modele për reklamimin e  veshjeve  të brendshme të femrave.
Ajo tha për “New York Post” se ajo menjëherë tërhoqi vëmendjen nga blogerët që i dalluan fotot në faqen e tij në Facebook.

Abigal poston foto të sajat vetëm me të brendshme për 8 milionë ndjekësit e saj në Instagram.  Por ndërsa ky duket si një veprim për të reklamuar format e saj, 25-vjeçarja përfiton mijëra euro nga reklamimi i veshjeve.

Abigail duket se është  ndër më të paguarat.

  

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

  1. meditim says:

    sa pak harxhohet per te fituar miliarda,dhe pallogari,nga disa,por pjesa me e malle hymbje pa llogari,por,nuk eshte humbja qe kaloj per sejcilin por humbja e vertete eshte nese nuk angazhohemi te mesuar se cfar ne fakt po bejme ne cdo drejtim,ku po shkojme me mbeshtetjen tek vetja [egoja]vlersimin e vetvetes nderkohe qe kemi dobesi dhe sollem ket ralitet te trishtueshemku per gjinin njerzore ne cdo fushe duken vetem disfatsepse baza e burimeve te jetes po shterron ,sepse shterroj drejtesia rregulli,i cili ruan dhe mban gjallerin e jetes domosdoshmerit

Komento

Read previous post:
Shqipëria, i vetmi vend që përfshin në TVSH edhe biznesin e vogël

Close