Eklipsi diellor i rrezikon shikimin Trump, ja çfarë i ndodhi
21/08/2017 - 22:15

Të shikosh eklipsin diellor pa syze mbrojtëse mund të shkaktojë dëmtime të mëdha në shikim. Por presidenti i Amerikës, Donald Trump ka zgjedhur të rrezikojë.

Ai është fotografuar duke parë diellin direkt pa patur syze, para se gjithcka të ndodhte.

Menjëherë pas kësaj, ai vendosi syzet dhe pa gjithcka nga Shtëpia e Bardhë, i shoqëruar me Zonjën e Parë, Melania.

Kjo ishte ndër ditët e vetme që kaloi pa trazira politike, ku njerëzit shijuan të qetë eklipsin e plotë diellor që shfaqet një herë në 99 vite.

/oranews.tv/

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Read previous post:
Monument për “vrasësin” e miliona njerëzve në botë!

Close