Berluskoni adopton 5 qengja për Pashkë
09/04/2017 - 19:54

Këtë vit fushata e ndërmarrë nga Michela Brambilla, “për të ndaluar vrasjen” e qengjave mbështetet dhe nga ish- kryeministri italian, Silvio Berluskoni.

Berluskoni, ka adoptuar pesë qingja duke i shpëtuar nga vdekja. Pas i zbuloi, ish -kryeministri  me një xhest konkret, ka zgjedhur t’i bashkohet fushatës së pashkëve për mbrojtjen e kafshëve.

Nëpërmjet sloganit “Për pashkë, zgjidh jetën, zgjidh vegjetacionin”, Berluskoni ka postuar dhe një foto së bashku me një qengj.

/Oranews.tv/

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Komento

Read previous post:
Opposition front , DP and SMI demand the removal of the prime minister

Close