Balerina thyen rekord, 100 rrotullime brenda 45 sekondave
14/09/2017 - 9:39

Ndërsa disa balerina ishin gati për t’i dhënë fund klasës së teknikës së rrotullimit, një prej tyre ua tregoi të kundërtën.  Një video tregon momentin  kur një balerinë rrotullohet rreth 100 herë brenda 45 sekondave pa ndërprerje .

Ndërkohë partenri i saj i vallëzimit  duke ia vendosur dorën mbi kokë, e ndihmon në lehtësimin e rrotullimeve. Përkundrejt numrit të madh të rrotuullimeve, ajo arriti të përfundojë kërcimin pa marramëndje.  

Nuk dihet se ku është filmuar kjo video, por një gjë është e sigurt se ajo ka ushtruar shumë për një gjë të tillë. 

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Komento

Read previous post:
Trafikantët e drogës-policit: Ju tregoj unë çfarë të bëni tani

Close