Trajtoni depresionin me këtë pije
20/07/2017 - 13:22

Në momente të ndryshme të jetës, mund të ndihemi të mërzitur dhe pa e kuptuar mund të biem në depresion.

Por, siç e dini, ushqimi është çelësi për të trajtuar shumë sëmundje. Edhe depresioni, zgjidhjen mund ta ketë tek ushqimet. Receta e nje limonate, është mëyra më e mirë për të trajtuar depresionin. Baza e saj është shafrani i Indisë. Kjo lloj erëze është tashmë e mirëstudiuar dhe e njohur për vetitë e saj të shumta kuruese. Shafrani i Indisë, përveç të tjerash, është provuar shkencërisht edhe për vetitë e tij anti-depresive.

Përbërësit: 4 filxhanë me ujë të filtruar, 2 lugë gjelle me pudër të shafranit të Indisë, 4 lugë gjelle me mjaltë, lëngun e 1 limoni e gjysmë, në varësi të dëshirës mund të shtoni edhe lëng portokalli. Përgatitja: Kombinoni të gjithë përbërësit në një enë dhe më pas vendoseni në gota për servirje.

/ATA/

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Komento

Read previous post:
Opposition front , DP and SMI demand the removal of the prime minister

Close