Të mirat që sjell uji me limon
02/04/2017 - 14:09

Uji me limon njihet për shumë dobi shëndetësore, ku përfshihet përmirësimi i lëkurës dhe tretja e ushqimit. Limoni dhe disa fruta të tjera agrare janë të njohura për ngjyrën e theksuar të lëkurës gjë e cila shkakton shije të hidhur, por shumë të shëndetshme.

 Limoni përmban acid citrik dhe është i njohur për përmbajtjen e lartë të vitaminës C, e cila ndihmon në mbajtjen e sistemit të imunitetit. Pjesa e brendshme e limonit përbëhet nga dy shtresa që përmbajnë vajra esenciale, të cilat i bëjnë njerëzit të kenë gjallëri. Prandaj, nëse një njeri është në gjendje të keqe shëndetësore, apo ndihet i lodhur, mjafton pak lëng limoni me ujë dhe do të ndihet i përmirësuar.

/oranews.tv/

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Komento

Read previous post:
Shtëpia parajsore!

Close