Sekretet që do ju zgjidhin problemet e lëkurës
06/08/2017 - 22:21

Lëkura e njeriut është shumë delikate dhe preket nga cdo gjë duke marrë baktere, të cilat mund të shkaktojnë probleme të ndryshme.

Për të zgjidhur këto, ekzistojnë 5 sekrete të testuara nga fizikantët:

1. Mos lani fytyrën me sapun pasi ju than lëkurën dhe ju shkakton akne.

2. Mos përdorni ‘scrub’ paso shkatërron lëkurën duke e bërë më të ashpër.

3. Mos përdorni produkte kozmetike, mjafton të bëni trajtime estetike duke u konsultuar me dermatologët.

4. Qëndroni larg rrezeve të diellit, edhe kur jeni në plazh dhe përdorni produkte që mbrojnë lëkurën.

5. Lini pas kurat tradicionale, filloni të zgjidhni kremëra të posacëm për lëkurën.

/oranews.tv/

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Read previous post:
Opposition front , DP and SMI demand the removal of the prime minister

Close