Mos bëni këto dy gjëra nëse doni t’ju zërë gjumi!
29/01/2017 - 21:22

Zgjimi në mes të natës është një nga eksperiencat më të bezdisshme.

Të dëshpëruar për t’ju zënë gjumi, kaloni orë të tëra duke u rrotulluar në shtrat. Disa gjejnë shpresë të telefonat e tyre celularë, ndërkohë disa të tjerë çohen nga krevati për të pirë një gotë ujë. Sipas ekspertëve, nëse doni t’ju zërë gjumi, mos bëni këto dy gjëra:

1-Mos shihni orën

Frika se nuk do të flin mjaftueshëm është diçka që shqetëson shumë të rritur. Sipas Dr.Michael Breus, ky është një gabim, sidomos nëse e kontrolloni orën kur ju ndërpritet gjumi.

2-Mos shkoni në tualet

Qëndroni në shtrat. Mos lëvizni. Kur të ktheheni do vuani më shumë që t’ju zërë gjumi.

/Oranews.tv/

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Read previous post:
Masa yndyrore sa 11 autobusë nën Londër

Close