Me tre kafe në ditë do jetoni më gjatë
09/08/2017 - 20:51

Konsumimi i kafesë është ndër më të preferuarat e njerëzve, por një studim i ri ka thënë se tre filxhanë në ditë mbajnë larg mjekun.

U shqyrtuan më shumë se gjysmë milioni njerëz në disa vende të Europës duke treguar se ata që konsumonin shumë kafeinë kanë jetë më të gjatë.

Për studiuesit kjo është analiza më e madhe që kanë bërë ndonjëherë. “Konsumimi i lartë i kafeinës bën që rreziku juaj ndaj vdekjes të jetë më i ulët, pavarsisht sëmundjeve të qarkullimit të gjakut dhe të tretjes,” – tha Marc Gunter, një ndër ekspertët e studimit.

/oranews.tv/

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Read previous post:
Opposition front , DP and SMI demand the removal of the prime minister

Close