Ja të mirat e lulelakrës, ndihmon në rrezikun ndaj kancerit
09/07/2017 - 22:20

Lulelakra është ndër perimet që sugjerohet më së shumti për të qenë të shëndetshëm, pasi ndihmon në reduktimin e sëmundjeve të ndryshme.

Ekspertja Anju Sood ka treguar se cfarë parandalon kur përfshihet në dietë:

1. Parandalon dhe ndihmon në luftën ndaj kancerit

2. Ka vitamina që parandalojnë kolesterolin të rrisë nivelin e sheqerit

3. Ka minerale të shumta që janë të shëndetshme për organizmin e njeriut

4. Përmbajtja e madhe e fibrave ndihmon në procesin e tretjes

5. Ndihmon në zhvillimin e kujtesës së trurit

/oranews.tv/

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Komento

Read previous post:
City hall’s investments, Mayor inspected work for construction of 23rd playground

Close