Ja cilat janë gabimet që po bëni në ngrënien e mëngjesit
02/08/2017 - 18:29

Mëngjesi është vakti i parë dhe konsiderohet shumë i rëndësishëm për pjesën tjetër të ditës. Dietologia Susie Burrel ka treguar se shumë njerëz bëjnë gabime duke bërë që mëngjesi i shëndetshëm mund të ketë edhe gabimet e veta.

Sipas saj nk duhet ngrënë vonë dhe kafja me qumësht nuk është gjithmonë zgjidhja e duhur.

Mëngjesi duhet të hahet para orës 9 dhe duhet lënë pas qumështi pasi jep kalori të tepërta në mëngjes. Drithërat janë ushqim që konsumohet në mëngjes, por shumë prej njerëzve kanë treguar se ndihen shumë shpejt të uritur dhe kanë nevojë të hajnë drekë para kohës së caktar.

Një mëngjes i bollshëm do të ishin dy vezë, fasule, djathë dhe kos.

/oranews.tv/

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Komento

Read previous post:
Investment at Lake Park, City Hall is constructing a third sport area

Close